N, 1.12.2022

Valitsus jättis raskustes ettevõtted KredExi toetuseta

Valitsus jättis raskustes ettevõtted KredExi toetuseta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 22
EKRE ministritel Raul Siemil ja Martin Helmel on KredExi kriisimeetmete määruste muutmisel kõige suurem roll. Mitme kuuga pole valitsuses nende asjus kokkuleppeni jõutud.
EKRE ministritel Raul Siemil ja Martin Helmel on KredExi kriisimeetmete määruste muutmisel kõige suurem roll. Mitme kuuga pole valitsuses nende asjus kokkuleppeni jõutud. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Valitsuse otsustamatus tõi kaasa KredExi kriisimeetmete ajutise peatamise. Kred­Exil on ligi 400 miljonit eurot, millega raskustes ettevõtjaid abistada, kuid millal toetust jätkata saab, on lahtine.

Eile selgus ka, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium otsustas vähendada homme avatavat EASi turismiettevõtete uute ärimudelite rakendamise toetusmeedet poole ehk kahe miljoni euro võrra.

KredExi erakorraliste kriisimeetmete ajutise peatamise põhjus oli, et valitsus ei suutnud enam kui kahe kuu jooksul meetmete jätkamises kokku leppida. Euroopa Komisjon pikendas 13. oktoobril ajutist riigiabi raamistikku, mis oli eelduseks, et riigid saaksid ka alanud aastal leevendatud tingimustel kriisimeetmeid edasi pakkuda. Seega oleks valitsus võinud juba oktoobrist otsustada meetmete jätkumise asjus, kuid aega selleks ei leitud.

Märksõnad
Tagasi üles