R, 9.12.2022

Kontaveit alustas aastat kaotusega

Karl-Joosep Küngas
Kontaveit alustas aastat kaotusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit,
Anett Kontaveit, Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 23.) alustas uut aastat kaotusega, jäädes Abu Dhabi WTA-turniiri avaringis 5:7, 1:6 alla venelannale Veronika Kudermetovale (WTA 46.).

Kohtumine algas Kontaveidi jaoks positiivselt, tal õnnestus kohe vastase serv murda. Edu ei püsinud aga kaua, sest järgmises geimis vastas samaga Kudermetova. Seejärel palus eestlanna paremale peopesale viidates meditsiinilist vaheaega, mis talle 1:2 kaotusseisus ka anti.

«Midagi hullu õnneks ei ole. Lihtsalt Abu Dhabis valitsev kuiv õhk pole minu nahale kõige sobivam. Juba mõned päevad olen pidanud peopessa tulevate villidega võitlema ja täna tekkis kohe kohtumise alguses sellega probleeme,» selgitas Eesti esireket pärast kohtumist.

Pärast tohterduspausi jätkus kohtumine tasavägiselt seisuni 5:5. Seejärel võttis Kudermetova oma ning võitis täpselt tund aega kestnud avaseti 7:5.

«Mõned võimalused jätsin avasetis realiseerimata, mis võinuks mängu oluliselt muuta. Vastane oli otsustavatel hetkedel kindel ja nõnda ei suutnud oma mängu lõplikult peale suruda,» sõnas Kontaveit usutluses Eesti ajakirjanikele.

Teises setis muutus Kudermetova veelgi agressiivsemaks ning täpsete äralöökide tulemusena võitis seti vähem kui poole tunniga. «Ta mängis kogu kohtumise väga agressiivselt, nagu ta püüab alati teha. Tema stiil võtab justkui minu tugevused ära ja täna see riskeeriv mäng tal ka õnnestus,» tunnistas eestlanna, kes on nüüd Kudermetovale alla jäänud kolm korda.

Jääb emiiririiki treenima

Päris läbi Abu Dhabi turniir Kontaveidi jaoks veel pole, sest täna astub ta Daria Kasatkinaga võistlustulle paarismängus. Järgmist individuaalturniiri peab eestlanna ootama aga ligemale kuu aega, sest Melbourne’is algav WTA 500 osavõistlus saab avalöögi 1. veebruaril. Samas kompleksis korraldatakse nädal hiljem ka aasta esimene suure slämmi turniir ehk Austraalia lahtised.

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Maakera kuklapoolele liigub tennisekarussell järgmise nädala lõpus spetsiaalse tšarterlennuga, niikaua tuleb valgepalluritel treenida Abu Dhabis. See Kontaveidile sobib, sest Eestis viibides on ta harjutanud vaid sisehallis, kuid nüüd on tal võimalik taas kohaneda välitingimustega.

«Siin saab korralikult trenni teha, aga kahjuks enne turniiri õnnestus ainult kahel korral tenniseväljakutele tulla. Nüüd peaks neid võimalusi rohkem tekkima ja see on hea, sest Austraalias ootavad meid hoopis teised tingimused,» rääkis Kontaveit. «Melbourne’i saabudes peame olema kaks nädalat kinnisemas keskkonnas, väljas tohib liikuda ainult viis tundi. Seega väga suurt treeningut seal kindlasti teha ei saa. Eks tuleb aega sisustada rohkem lugemise ja filmide vaatamisega.»

Muidu tunneb Kontaveit end hästi ja vormi üle ei nurise. Lihtsalt nüüd tuleb mängupraktikat hankida, eriti üksikmängus. «Kuna vastane mängis suurepärase kohtumise, siis ma väga pettunud pole, et kaotasin. Kurb ongi just see, et järgmist üksikmängu pean ootama Austraalias,» sõnas Kontaveit lõpetuseks.

Märksõnad
Tagasi üles