R, 9.12.2022

Ligi paarisaja ajateenija jõulupuhkus lõppes isolatsioonis

Postimees
Ligi paarisaja ajateenija jõulupuhkus lõppes isolatsioonis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vajaduse korral piiratakse väljalubade andmist ajateenijatele ning ­külastuspäevade korraldamist.
Vajaduse korral piiratakse väljalubade andmist ajateenijatele ning ­külastuspäevade korraldamist. Foto: Ardi H

Selle nädala algul naasid ajateenijad pärast kahenädalast puhkust oma väeosadesse. Covid-19 sümptomaatikaga on neist 187, kes kõik peavad andma koroonaproovi. Nende edasine saatus sõltub testitulemustest.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi otsusel saadeti suurem osa juulis ja oktoobris kutse saanud ajateenijaid alates 18. detsembrist kuni 3. jaanuarini jõulupuhkusele. Nüüd pidid puhkuselt naasnud ajateenijad täitma tervisedeklaratsiooni ning selle alusel on kõigi väeosade peale kokku isoleeritud 187 Covid-19 sümptomaatikaga ajateenijat.

Kuigi täpset statistikat haigussümptomaatikaga ajateenijate kohta veel ei ole – näiteks merevägi ei ole veel plaaniliselt puhkuselt tagasi –, on eilse seisuga koduses isolatsioonis kas koroonapositiivsena või lähikontaktsena ja väeossa naasmata 14 ajateenijat.

Praeguse seisuga on kaitseväes kokku 17 Covid-19 positiivset ajateenijat ning 40 tegevväelast ja teenistujat. Kaitseväes on 5. jaanuari seisuga võetud 5598 koroonaproovi, millest 370 on olnud positiivsed. Nende kohta, kes on andnud proovi mujal, näiteks perearstikeskuse kaudu, kaitsevägi arvestust ei pea.

Kui väeosas on viiruskahtlus, siis haigusnähtudega ajateenijad eraldatakse teistest ja lähikontaktsed isoleeritakse. Isolatsioonis viibivad ajateenijad jätkavad võimaluse korral väljaõpet üksuste kaupa.

«Peame vajadusel hakkama saama palju keerulisemate olukordadega kui praegune. Kaitsevägi ei jäta riigi kaitsmist kergekäeliselt kõrvale,» kommenteeris kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti. Lusti sõnul ei ole koroonaviirus baaskursuste läbiviimist oluliselt mõjutanud ning kõik vajalikud väljaõppe eesmärgid on saavutatud.

Viirusohu ennetamiseks kasutab kaitsevägi staapide tasandil kaugtöö ja videokonverentsi võimalusi, lisaks rakendatakse teisigi meetmeid: isolatsioon, distantsi hoidmine, maski kandmine, isikukaitse- ja hügieenivahendite kasutamine, väljaõpe väiksemates üksustes, loetles Lusti. PM

Märksõnad
Tagasi üles