Kätlin Konstabel: Raskused aitavad areneda. Kas tahame?

Kätlin Konstabel FOTO: Margus Ansu

Kuidas sobiks uuel aastal mõelda nii, nagu Postimehe aasta inimeseks valitud Arkadi Popov stressi kirjeldas. Et stress ja raskused aitavad meil areneda ning et neist saab välja tulla tugevamana, kui oldi enne.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Uusaastast on juba üle nädala möödas, nii et on aeg peatuda ja mõelda: kuidas uue aasta lubadustega on? Kas mõne täitmise poole on liikuma hakatud, päriselt? Või on juba põrutud ja käega löödud? Võibolla tundub uusaastalubaduste komme aga loll massi­psühhoos olevat või tuli meelde soovitus, et 1. jaanuarist pole lubaduste ja sihiseadmistega nagunii mõistlik pihta hakata, ja seetõttu on tahtmine veel sutike oodata.

Uue aasta lubadused – tõesti üksjagu äraleierdatud teema – on alanud 2021. aastal saanud ühe lisamõõtme. Võib olla lootusetusetunne: mis mõte on endale või kellelegi teisele üldse miskit lubada või pikka plaani võtta, kui koroona tõttu on endiselt nii palju määramatust? Vaktsiine oodati kui valget laeva, aga kui pole just tervishoiutöötaja, riskirühma kuuluja, terviseameti või teadusnõukoja juht, võib sellest laevast enne suurt kevadet vaid und näha. Kes oodates lausa närvi läheb, saab hakata sotsiaalmeedias blokeerima neid meedikutest tuttavaid, kes suurest kergendusest rõõmutsevad ikka veel nakkusohus inimeste ees oma vaktsineeritud olemisega.

07.01.2021 09.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto