ARUANNE LUGEJALE ⟩ Ülle Harju: pool elu metsasõjas

Ülle Harju FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Postimehe metsasarja mõte oli välja selgitada, kas Eestis raiutakse metsa liiga palju või mitte. Kas on õigus jätkusuutmatu üleraie vastu protestivatel looduskaitsjatel või jätkusuutlikku raiemahtu kinnitaval keskkonnaministeeriumil?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pahaaimamatu inimene eeldab, et kui jutt on jätkusuutlikust raiemahust, kasvab metsa juurde rohkem kui raiutakse. Selgus aga, et keskkonnaministeeriumi ametnik kirjutas n-ö lambist metsanduse arengukavva 2011–2020 sõna «jätkusuutlik» töösturite soovitud raiemahu juurde. «Metsakülluse» propaganda saatel läks käima hoogne raie, mille tagajärgede väljaselgitamist ministeerium andmeid varjates takistab.

Pühade ajal jäi näppu Postimehe omaaegne ajakiri Luup looga «Reformikirves riigimetsa kohal» (17.03.1997). Kirjutasin oma esimeses suures metsaloos, kuidas hiljem korruptsioonitehingute eest kohtus süüdi mõistetud keskkonnaminister Villu Reiljan koos toonase metsaameti peadirektori Andres Talijärvega lammutas metskondade võrgustiku, koondas kohalikud metsandustöötajad ja asutas riigimetsa majandamise organisatsiooni.

08.01.2021 11.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto