Põhiseaduskomisjoni komejant jätkub täna

Põhiseaduskomisjoni esimehe Anti Poolametsa kabinetti saabunud opositsioonisaadikud keeldusid ruumist lahkumast, mistõttu lahkus Poolamets lõpuks ise. FOTO: Tairo Lutter

Riigikogu põhiseaduskomisjoni eilsel e-istungil jätkati samamoodi, nagu neljapäevasel istungil oli lõpetatud – omavahel sõimeldes ja üksteist süüdistades. Päeva lõpuks jõudis komisjon ära kuulata ainult sotsiaaldemokraatide abielureferendumi eelnõule muudatusettepanekute tegijad, reformierakondlasi aga mitte. Istung jätkub täna füüsiliselt riigikogus ning ühtlasi tuleb komisjonil Lauri Läänemetsa (SDE) tagasiastumise tõttu valida uus esimees ja aseesimees.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Reedene istung pidi toimuma elektroonilisel teel, kuna põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) soovis vältida neljapäevast olukorda, kui opositsioonisaadikud piiratud ajast kinni ei pidanud ja üritasid sõnavõttu venitada. Poolametsa plaan oli ajast üleminejad veebis lihtsalt vaigistada.

Siiski olid paljud saadikud istungi jaoks riigikokku kohale tulnud, nende hulgas Poolamets ise, kes läks istungit juhatama oma kabinetti põhiseaduskomisjoni ruumidesse. Opositsioonisaadikud ei olnud aga e-istungiga nõus ning sadasid enne istungit Poolametsa kabinetti ja nõudsin, et saaksid füüsiliselt osaleda.

08.01.2021 11.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto