P, 3.12.2023

Kelmid petsid mullu inimestelt välja üle 12 miljoni euro

Indrek Ojamets
, reporter
Facebook
Comments 9
Kelmid viivad inimese eksitusse, et saada ligipääs inimese arvutile, andmetele ja pangakontole ning sealt raha varastada.
Kelmid viivad inimese eksitusse, et saada ligipääs inimese arvutile, andmetele ja pangakontole ning sealt raha varastada. Foto: Sander Ilvest

Internetis ja telefonitsi toime pandavate kelmuste hulk on viimaste aastate jooksul hoogsasti kasvanud. Eesti inimesi ära kasutavad kelmid toimetavad valdavalt välismaalt ning tihtipeale tegelevad inimestelt raha välja petmisega sajad inimesed suurtest kõnekeskustest.

Internetis ja telefonitsi toime pandavate kelmuste hulk on viimaste aastate jooksul hoogsasti kasvanud. Eesti inimesi ära kasutavad kelmid toimetavad valdavalt välismaalt ning tihtipeale tegelevad inimestelt raha väljapetmisega sajad inimesed suurtest kõnekeskustest.

«Kahjusummade mõttes räägime me miljonitest eurodest. 2020. aastal petsid kelmid Eesti inimestelt välja üle 12 miljoni euro,» ütles Põhja prefektuuri kelmuste- ja majanduskuritegude talituse juht Paul Pihelgas.

Politseile teadaolevalt pandi 2020. aastal toime 1125 kelmust, 2019. aastal oli neid 940. Kelmuste kahjusumma oli 2019. aastal lausa 19 781 279 eurot, kuid niivõrd suurt kahjusummat mõjutas süütegu, kus ühe firma kasutajakontodele ligipääsu saamisel tehti selle kontodelt 12 941 000 euro ulatuses ebaseaduslikke tehinguid.

Facebook
Comments 9

Märksõnad

Tagasi üles