Nutikad iduideed viivad töötavate firmadeni

Gigimoti loojad, kes tegid oskustöölistele teenusevahenduse äpi. Juri Bucio, Arseni Santašev, Maire Orusaar-Reilson.  FOTO: Remo Tõnismäe

Arseni Santašev on noor, 33-aastane mees, kes on käinud välja kuus idufirma­ideed. Kõik need on olnud millegi poolest erilised. Näiteks keelebarjääri lahendavad kõrvaklapid, veganitoidu e-pood ja varsti ilmuv äpp Gigimot, kus teenuse vajaja leiab teenuse pakkuja jõuluvanast juristini kiirelt üles.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arseni Santašev õppis kõrgkoolis, Estonian Business Schoolis, pärast esimest õppeaastat jättis ta õpingud aga pooleli. «Kõik oli hästi teoreetiline. Ükski õppejõud ei olnud ettevõtja ja seega ei saanud jagada praktilisi nippe, mida oli minu ideede elluviimise jaoks vaja,» seletas Santašev. Niisiis otsustas ta õppida äriajamist firmade tippjuhtidelt ja riskikapitalistidelt. Tema juhendajaks sai Ljubov Simonova, kes oli tolleks hetkeks tegevjuht Venemaa fondis Almaz Capital. Tegu on rahvusvahelise riskikapitali fondiga, mis investeerib tarkvara arengusse, mille märkimisväärseks projektiks oli Yandex.

«Ta suunas mind õigeid raamatuid lugema, andis ülesandeid, et mõtteviis muutuks ja ma hakkaks otsima õigeid lahendusi nagu ärimees,» rääkis Santašev. Ta õppis programmeerima ning mõne aasta pärast idufirmade ideid realiseerima.

08.01.2021 11.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto