Müümata jäänud jõulukuused pakkusid loomaaiaasukatele mängulusti

Loomaaiaasukate lumerõõmud FOTO: Inari Leiman

Aasta esimene nädal oli toredalt lumine ja pehmelt talvine. Loomaaiaasukad ahmisid kohevat lund süüa, püherdasid ja veeretasid lumepalli. Loomaaiakülalised said kelgutada ja ehitada lumememme või lumekindlust. Loomaaeda saabunud müümata jäänud jõulukuused pakuvad loomadele nii tegutsemisrõõmu kui ka maitseelamusi veel kauaks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Igal aastal 10. jaanuaril koondub tähelepanu kotkastele ja teistele kullilistele – tähistatakse kotkaste kaitse päeva. Ameerika Ühendriikide vapilinnu, möödunud sajandi keskel väljasuremise äärele jõudnud valgepea-merikotka kaitse ja taastamise eduloost alguse saanud päeva sel aastal loomaaias sündmusena ei tähistata. Küll aga on loomaaia õuealad avatud ning häälekad, võimsad ja majesteetlikud röövlinnud kõigile uudistajatele nähtaval. Samuti võib järele vaadata reedel aset leidnud Facebooki otselülitust #loomaaedelutoas.

Jääkaru Rasputin käib nüüd julgelt talitajate juuresolekul siseruumis, sestap otsustati ta teisipäeval korraks sisse kinni panna, et korrastada ja kaunistada tema õueala. Jääkarumürakas suhtus sellesse väga rahulikult. Lühikese ruumis oleku järel taas õueaedikus, uudistas ta hea meelega välja pandud kuuski ja otsis peidetud maiuspalu ning püüdis tülikate vareste tähelepanust pääsemiseks oma liha- ja köögiviljajäätise tuppa veeretada.

08.01.2021 11.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto