T, 3.10.2023

Müümata jäänud jõulukuused pakkusid loomaaiaasukatele mängulusti

Inari Leiman
Facebook
Comments
Loomaaiaasukate lumerõõmud
Loomaaiaasukate lumerõõmud Foto: Inari Leiman

Aasta esimene nädal oli toredalt lumine ja pehmelt talvine. Loomaaiaasukad ahmisid kohevat lund süüa, püherdasid ja veeretasid lumepalli. Loomaaiakülalised said kelgutada ja ehitada lumememme või lumekindlust. Loomaaeda saabunud müümata jäänud jõulukuused pakuvad loomadele nii tegutsemisrõõmu kui ka maitseelamusi veel kauaks.

Igal aastal 10. jaanuaril koondub tähelepanu kotkastele ja teistele kullilistele – tähistatakse kotkaste kaitse päeva. Ameerika Ühendriikide vapilinnu, möödunud sajandi keskel väljasuremise äärele jõudnud valgepea-merikotka kaitse ja taastamise eduloost alguse saanud päeva sel aastal loomaaias sündmusena ei tähistata. Küll aga on loomaaia õuealad avatud ning häälekad, võimsad ja majesteetlikud röövlinnud kõigile uudistajatele nähtaval. Samuti võib järele vaadata reedel aset leidnud Facebooki otselülitust #loomaaedelutoas.

Jääkaru Rasputin käib nüüd julgelt talitajate juuresolekul siseruumis, sestap otsustati ta teisipäeval korraks sisse kinni panna, et korrastada ja kaunistada tema õueala. Jääkarumürakas suhtus sellesse väga rahulikult. Lühikese ruumis oleku järel taas õueaedikus, uudistas ta hea meelega välja pandud kuuski ja otsis peidetud maiuspalu ning püüdis tülikate vareste tähelepanust pääsemiseks oma liha- ja köögiviljajäätise tuppa veeretada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles