Kodulinna korvpallimeeskond võttis vastu nädala teise kaotuse

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Robin Kivi tõusis üleplatsimeheks.
Robin Kivi tõusis üleplatsimeheks. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond mängis Eesti-Läti liigas nädala teise kohtumise võõrsil TalTechiga, kellelt tuli vastu võtta 66:74 kaotus. Tartlastel jäi selgelt puudu ühisest kokkumängust, õige hoo sai meeskond sisse alles viimasel veerandil.

TalTech rebis ette

Endiselt ilma publikuta aset leidnud mängus alustas TalTech juba avaveerandit hoogsalt ning kõige rohkem pahandust tegid tartlastele Erik Keedus, Indrek Kajupank ja Tanel Sokk. TalTechi korvidele ei suutnud tartlased vastupanu osutada ning teenisid punkte eelkõige vabaviskejoonelt. Esimene veerand lõppes 26:15 TalTechi juhtimisel.

Järgmise veerandi mängupilt püsis tasavägisem, kuid TalTech hoidis oma edu ning poolajapausiks näitas tabloo nende kasuks 48:36. Ka kolmandat veerandit alustasid võõrustajad kiire 10:0 spurdiga ning tartlaste tabamata korvid tegid vahe veel suuremaks, nii oldi viimase veerandi eel 22 punktiga kaotusseisus.

Viimase minuti spurt

Alles viimasel veerandil said tartlased end rohkem käima, kui TalTech jäi ligi seitsmeks minutiks ilma ühegi korvita. Mängu viimastel minutitel tegid Emajõelinna korvikütid 12:2 spurdi, vormistasid oma mänguskoori viisakamaks, kuid leppisid lõpuvile kõlades siiski kaotusega 66:74.

Tartlaste tulemuslikem mängija oli Robin Kivi 14 punktiga, talle järgnesid välismängijad Charles Barton, Jordan Capps ja Emmanuel Wembi.

«TalTech alustas esimest ja kolmandat veerandit palju paremini kui meie. Mõlemal juhul tegid nad minispurdi ja kasvatasid sellega edu,» selgitas Robin Kivi mängu pilti. «Kaitses me oma asju nii käima ei saanud, et mõnda aega neid kuival hoida, ja rünnaku rütm oli ka mõõnadega, seega alguses tekkinud vahet me tagasi ei suutnudki mängida.»

Üleplatsimees oli laupäeval TalTechi poolel Indrek Kajupank 20 punktiga.

Pärast teist kaotust nädala jooksul hoiavad tartlased viie võidu ja kümne kaotusega Eesti-Läti liiga tabelis kuuendat kohta.