L, 28.01.2023

Terviseameti juhi sõnad pahandasid hooldekodude juhte

Andres Einmann
Terviseameti juhi sõnad pahandasid hooldekodude juhte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Terviseameti juht Üllar Lanno manitses 30. detsembril Postimehele antud intervjuus hooldekodude töötajaid olema tervisekaitsenõuete järgimisel hoolikamad.
Terviseameti juht Üllar Lanno manitses 30. detsembril Postimehele antud intervjuus hooldekodude töötajaid olema tervisekaitsenõuete järgimisel hoolikamad. Foto: Remo Tõnismäe

Sotsiaalasutuste juhtide nõukoda peab terviseameti peadirektori Üllar Lanno eelmise aasta lõpus Postimehes ilmunud intervjuud koroonaviiruse levikust hooldekodudes ebapädevaks ja halvustavaks ning soovib Lannolt avalikult vabanduse palumist.

«Heidate hooldekodudele avalikult ette tervisekaitsenõuete ja juhiste mittetäitmist. Süüdistate neid otsesõnu hooletuses oma töö ja elanike suhtes. Väidate, et hooldekodudes on küll olemas isikukaitsevahendid ja tegevusjuhised, kuid neid ei täideta. Isegi elementaarne käte desinfitseerimine on teie sõnul unustusse jäetud,» seisab nõukoja pöördumises, mis saadeti sotsiaalministeeriumile ja terviseametile.

Sotsiaalasutuste juhid peavad Lanno väiteid laimavaks ja lubamatuks ükskõik missuguses olukorras. «Kõige vähem tohib niisugust käitumist endale lubada kõrge riigiametnik kogu riiki hõlmava tervisekriisi kõrghetkel, kui tegelikult peab kokku hoidma ja pakkuma vastastikust tuge ja mõistmist,» märkis nõukoda.

Märksõnad
Tagasi üles