Kongress alustas Trumpi tagandamist

Esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi on üks Donald Trumpi tagandamisprotsessi algatajatest.  FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Ameerika Ühendriikide esindajatekoja demokraadid algatasid eile president Donald Trumpi tagandamisprotsessi, süüdistades riigipead ülestõusule ässitamises seoses eelmisel nädalal toimunud rünnakuga Kapitooliumile.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi seadis asepresident Mike Pence’i laupäeval ultimaatumi ette: kui Pence ei nõustu andma käiku põhiseaduse 25. täiendust Trumpi ametist kõrvaldamiseks, algatatakse Kongressi alamkojas protsess presidendi tagandamiseks eelmisel kolmapäeval viis inimelu nõudnud Kapitooliumi rünnaku pärast.

Eilseks oli selge, et vabariiklased ei soovi lasta käiku sätet, mis lubaks presidendi tagandada, kui ta ei ole suuteline ametikohustusi täitma. Tagandamise jaoks oleks olnud vaja ka Trumpi valitsuskabineti enamuse heakskiitu.

Nagu lubatud, viisid demokraadid seejärel esindajatekotta oma tagandamiseelnõu, hääletamiseni loodetakse jõuda juba kolmapäeval.

11.01.2021 13.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto