N, 30.03.2023

Nordica piloodist sai pandeemia ajaks Hiiumaa kordnik

Andres Einmann
Nordica piloodist sai pandeemia ajaks Hiiumaa kordnik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Härmsonil ei olnud keeruline asuda tööle patrullpolitseinikuks, kuna seljataga on ligi 15-aastane politseitöö kogemus Tallinnas. 
Härmsonil ei olnud keeruline asuda tööle patrullpolitseinikuks, kuna seljataga on ligi 15-aastane politseitöö kogemus Tallinnas. Foto: Mihkel Maripuu

Aastaid piloodina leiba teeninud Erkki-Hillari Härmsonit tabasid kevadise koroonaviiruse laine ja eriolukorra tõttu kehtestatud lennupiirangud rängalt. Oma viimase lennu Nordica piloodina tegi ta 14. märtsil ja seejärel oli sunnitud lennuki juhtimisest loobuma, kuna firma kärpis pandeemia tingimustes oluliselt lendude arvu ja suur osa lennukitest jäi maa peale.

Kuigi Nordica hoiab piloote siiamaani vähendatud töökoormusega palgal, otsustas Härmson pärast kuude kaupa tegevusetult kodus istumist, et nii edasi minna ei saa, ja seni kuni pandeemia tõttu lennata ei saa, tuleb midagi teha. Kuna mees on varem Tallinnas politseinikuna töötanud, oli tema jaoks loogiline valik asuda tööle korrakaitsjana. Et Härmson on juba aastaid Hiiumaa elanik, pakkus ta end tööle Kärdla politseijaoskonda.

«Mõtlesin, et mis ma ikka niisama kodus istun. Põhimõtteliselt sain kohe tööle, kuna varasem töökogemus on mul olemas. Politseiniku baaskoolitus on olemas, alarmsõidukoolitus on samuti tehtud. Mõned koolitused tuli siiski teha, näiteks tulirelvakoolitus teenistusrelva kandmiseks,» rääkis Härmson.

Patrullpolitseinikuna asus ta tööle novembri alguses ning praeguseks on ta Hiiumaal korra järele valvanud veidi üle kahe kuu. «Jaoskond võttis hästi vastu, väga tore, kokkuhoidev ja sõbralik kollektiiv on siin. Väga meeldiv koht on,» ei kahetse Härmson oma otsust.

Enamasti tuleb Hiiumaa patrullidel tegemist teha alkoholiga liialdanud inimestega, kes omavahel tülli pööravad. Oma lühikese Hiiumaa politseinikukarjääri jooksul on tulnud Härmsonil ka jõudu kasutada.

Valdavalt rahulik töö

«Meil on siinsamas Kärdla politseijaoskonnas ka väike merevaatega arestimaja olemas. Enamasti on selle kambrid siiski õnneks tühjad, võib-olla nädalas korra või kaks on seal elanik sees,» rääkis Härmson.

Märksõnad
Tagasi üles