R, 24.03.2023

Luminori uus juht: hinnasõda Eestis ei tule ja nullintressiga kodulaenu ei saa

Liina Laks
, reporter
Luminori uus juht: hinnasõda Eestis ei tule ja nullintressiga kodulaenu ei saa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hoogne rahatrükk ja kõikvõimalikud riigiabid-toetused on Peter Boseki sõnul tekitanud olukorra, kus ettevõtetel on piltlikult öeldes tegevuses täiskasko peal – kui midagi juhtub, siis aitab riik hädast välja.
Hoogne rahatrükk ja kõikvõimalikud riigiabid-toetused on Peter Boseki sõnul tekitanud olukorra, kus ettevõtetel on piltlikult öeldes tegevuses täiskasko peal – kui midagi juhtub, siis aitab riik hädast välja. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Kui Luminori endine juht Erkki Raasuke lahkus, viidati sellele, et Peter Bosekiga tuleb nüüd Blackstone‘i omanduses panka tõeline kursimuutus. «Kas just kursimuutus… Erkki ülesanne oli grupis sisemiste muudatuste tegemine, mitme eri panga IT-süsteemid tuli harmoniseerida ja see ei ole lihtne ülesanne. Selle kõrvalt jäi tal vähem aega väliste asjadega tegelemiseks. Minu ülesanne on nüüd kasvu tagamine,» ütles Bosek. Viimaste Eesti Panga tehtud uuringute järgi on sõltuvalt teenusest Luminori turuosa ligikaudu alla viiendiku.

«Eesti on viimaste aastakümnetega ehitanud üles väga hea ja ettevõtjasõbraliku keskkonna. Siin on madalad maksud, väike võlakoormus, kerge äri avada. Nüüd peame vaatama, et kapitaliturg järele tuleks, ja see on suuresti ka pankade ülesanne,» rääkis Bosek. Pankadevahelist konkurentsi ta tervitab. «Riigile on kasulik, kui seal on mitmeid panku, ja jaekliendile samuti,» ütles Bosek. «Pangad peavad ka ajaga kaasas käima, aga meist ei saa kunagi Amazoni, kus asju saab ajada kahe klikiga. Aga üle kolme kliki ka pangas aega võtta ei tohiks,» viitas Bosek, et paneb jõu just teenuse- ja teenindusepoole arendusse.

Paljudel on veel värskelt meeles, kuidas möödunud aasta lõpus Luminori e-teenused pikalt maas olid, sest süsteemi üleviimine liigutati miskipärast äripäevadele – toona kirjutati, et mitmed ettevõtted lahkusid vihaselt pangast. Bosek nentis, et siin pole paraku muud teha kui klientide ees vabandada ning siis edasi minna.

Märksõnad
Tagasi üles