Eesti bluusimutt Kaisa Ling poliitkorrektselt risti ette ei löö

  • Teekond pungist bluusini
  • Askees on kah omamoodi sõltuvus
  • Kirjandussaade Gogol
  • Poliitilisest korrektsusest kah!
Kaisa Ling: Vastikute ja kurjade inimeste seisukohti ma aga ei taha ega viitsi mõista siiski. Seda ei ole vaja! FOTO: Sander Ilvest

Kaisa Ling on kujunenud paari aastaga üheks Eesti lavade põnevamaks laulikuks. Tema vodevilli- ehk palaganibluusi ansambel Kaisa Ling Thing on bluusimaastikul omapärane, et mitte öelda kummaline tegija, kuna solistiks on naine ja teemad on läbivalt feministlikud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hetkel valmistab bänd ette oma teist täispikka albumit «Läänemure lained», mis on intiimne sissevaade naisbluusilaulja arengulukku. Samas tegijate kinnitusel aga ka eklektiline segu 20. sajandi esimese poole musta muusika järelkajadest Ida-Euroopas ja algupärase eesti vodevillibluusi esimesi katsetusi. End häbenemata bluusimutiks nimetav Kaisa Ling on plaadile kirjutanud kümme originaalvodevilli koostöös luuletaja ja bluusimuusiku Aapo Ilvese ning bändiga, kuhu kuuluvad Argo Toomel (kontrabass), Peep Kallas (trummid) ja Rene Paul (klaver).

Kaisa Ling Thingi tegijad loodavad, et see sajanditagustelt bluusinaistelt õpitud viis muusikat teha üllatab Eesti kuulajaid ning algatab nii mõnegi hoogsa diskussiooni. Koos on bänd bluusi mänginud juba aastast 2017 ning Hooandja abiga välja andnud ka oma debüütplaadi «Nii kole mees». Ka uuele plaadile palutakse selles keskkonnas huvilistel õlg alla panna.

12.01.2021 14.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto