Kapo kontrollib linna lepingut Porto Francoga

Tallinna linnapea eilsel linnavalitsuse pressikonverentsil. FOTO: Tairo Lutter

Seoses valitsuse kukkumise põhjustanud kriminaalasjaga käisid kaitsepolitsei ametnikud üleeile puistamas ka Tallinna linnavalitsust, tundes huvi sündmuste keskmes oleva ettevõtte Porto Franco kasuks sõlmitud lepingu vastu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaitsepolitsei pidas üleeile kinni Porto Francoga seotud ettevõtja Hillar Tederi, Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi ja rahandusministri nõuniku Kersti Krachti.

Tederit ja Korbi kahtlustustakse mõjuvõimuga kauplemises. Kahtlustuse järgi olevat nad kokku leppinud, et Teder annetab Keskerakonnale enne sügisesi kohalikke valimisi kuni miljon eurot. Korb pidi vastutasuks aitama Porto Franco arendusel saada õigust rajada Porto Franco ligipääsud linna maale. Seda kahtlust kontrollides jõudsid kaitsepolitseinikud ka linnavalitsusse.

Linnapea Mihhail Kõlvarti (Keskerakond) sõnul otsisid kapo töötajad läbi nii tema kui ka tema erakonnakaaslase, linnavara valdkonda kureeriva abilinnapea Eha Võrgu kabineti ning võtsid sealt kaasa dokumente. Kõlvart ja Võrk kuulati tunnistajatena üle, küsitleti ka teisi linnaametnikke.

13.01.2021 15.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto