T, 28.06.2022

Millisest kanalist näeb Eesti rahvas aasta pärast toimuvaid olümpiamänge?

Ville Arike
, reporter
Millisest kanalist näeb Eesti rahvas aasta pärast toimuvaid olümpiamänge?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude maskotid jääskulptuuridena Kirde-Hiina linnas Harbinis.
2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude maskotid jääskulptuuridena Kirde-Hiina linnas Harbinis. Foto: STR/AFP/Scanpix

Olümpiamängud tähendavad spordimaailma suursündmust ning kui aastakümneid olime harjunud, et nende telerist nägemiseks tuleb pildikast lülitada ETV lainele, siis lõppenud kümnendil läksid asjad veidi teistmoodi. Järgmise olümpiatsükli (Pekingi talimängud 2022, Pariisi suveolümpia 2024) ülekandeõigused Eestis on veel lahtised, aga ilmselt naasevad mängud rahvusringhäälingu rüppe.

Ülekandeõigusi müüakse ühes nelja-aastases olümpiatsüklis (tali- ja suvemängud) paketina. 2018. aasta Pyeongchangi tali- ja 2020. aasta Tokyo suveolümpia (mis lükati edasi tänavu suvele) läks esimest korda ERRi käest täielikult ära, õigused omandas Eesti Meedia (praegune Postimees Grupp).

Erakanalite soov liikuda olümpia mängumaale tekkis juba varem. TV3 omandaski 2014. aasta Sotši taliolümpia iluuisutamis- ja 2016. aasta Rio de Janeiro suve­olümpia kergejõustikuvõistluste näitamise õigused.

TV3 Gruppi huvitab mõni üksik ala

2012. aasta Londoni suvemängudeni olid Vana Maailma teleõigused Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) omanduses ning liikusid selle kaudu põhiliselt rahvusringhäälingutele. Praegu on meie maailmajao õiguste omanik aga Discovery, millele kuulub Eurosport. Kes tahab Eestis olümpiamänge näidata, peabki õigused ostma Discoverylt.

Märksõnad
Tagasi üles