Öö Toompeal. Õnnetu abielu lõppmäng

Jüri Ratas teatas pärast kogu öö kestnud arutelu tagasiastumisest reipal häälel.  FOTO: Mihkel Maripuu

Koosolekutoas võis näha nii vana Keskerakonda, mis oli puhas kui prillikivi, ja ka uuenevat, kes leiab, et iga kahtlustus on halb.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teisipäeva õhtupoolikul kogunes Keskerakonna juhatus pärast Porto Franco korruptsiooniskandaaliga seoses saadud ärevaks tegevaid kahtlustusi Toompeale, et leida üksmeel, kuidas minna edasi. Võinuks arvata, et hommikutundidesse veninud arutelu, mida juhatuse liikmed nimetasid reljeefselt üheks raskemaks hetkeks erakonna ajaloos, oli sillutatud sisekaemuste ja kahetsustega, kuid pigem oli lossiruumidesse kogunetud rehkendusi tegema.

Kui algselt oli erakorraline kohtumine mõeldud vaid erakonna juhatusele, siis Yana Toomi sõnul kutsusid ennast ise kohale ka fraktsiooni liikmed.

Üheskoos löödi kokku arve ja kaaluti võimalusi, mida üks või teine poliitabielu endaga kaasa tooks ja millised võimalused Keskerakonna jaoks realiseeruda võiksid. Kosjaskäik, nagu tavaeluski, ei pruugi aga viia veel abieluni – tuleb kaaluda plusse ja miinuseid. Nii mõõdeti pika pilguga kõiki kavalere, kes ööpimeduses tsentristidele truudust vandusid. Esmajoones püüti siiski konsensust leida oma erakonna sees, enne kui käsi ühele või teisele lubada.

13.01.2021 15.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto