T, 9.08.2022
Brexiti valguses: Eesti jalgpallurite pooleli jäänud üleminekud Liverpooli ja Arsenali
Ainuüksi koondisesse kuulumine ning sinisärgis ässamine ei garanteerinud sulle sajandivahetuse paiku veel lepingut jalgpalli sünnimaal. Fotol 2000. aasta suvel äsja Valgevene võrku kaks palli virutanud Andres Oper. Foto: Toomas Huik/Postimees
Karl Juhkami
, reporter
Brexiti valguses: Eesti jalgpallurite pooleli jäänud üleminekud Liverpooli ja Arsenali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Vana aasta eelviimasel tunnil jõustunud Brexitiga ehk Ühendkuningriigi Euroopa Liidust (EL) väljaastumisega rändasime justkui sõrmenipsust ajas 20 aastat tagasi. Perioodi, mil Eestist Inglismaale siirdumiseks tuli läbida diplomaatiline kadalipp. 

Toona oli põhjuseks mõistagi asjaolu, et ELi mitte kuulunud Eestist oli Briti saartele tööle siirdumiseks vaja eriluba. Selle hankimine spordimaastikul oli aga keeruline ja nii leiabki ajaloost bürokraatia tõttu liiva jooksnud vutiüleminekuid.

Näiteks 1999. aasta 29. juulil kirjutas Eesti Päevaleht, et Eesti jalgpallikoondise ründaja Indrek Zelinski on löönud kolmeks aastaks käed tugevuselt kolmandasse liigasse kuuluva Blackpooliga. Ülemineku eest käivat britid FC Florale välja praeguses vääringus peaaegu 300 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles