REGIONAALARENG ⟩ Erkki Karo ja Egert Juuse: toetustesüsteemi jäikus kiirendab ääremaastumist

Cleveron AS on üks neist ettevõtetest, kes on Euroopa Komisjoni raamprogrammi Horisont varasematest ettevõtlustoetustest tuge saanud. FOTO: Renee Altrov

Eesti poliitikakujundajad peaksid tegema senisest teadlikumat regionaalseid vajadusi ning väljakutseid arvesse võtvat ettevõtlus- ja innovatsioonipoliitikat, kirjutavad TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor Erkki Karo ja sama instituudi teadur Egert Juuse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Toetudes Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt 2020. aastal läbiviidud hindamisuuringule, mis vaatles Euroopa Liidu 2014–2020 programmperioodi ettevõtlus- ja innovatsioonitoetusi Eestis, võiks riigivalitsejad endale tunnustavalt õlale patsutada, kuna üldjoontes on toetusmeetmed hinnatud asjakohaseks, tõhusaks ja tulemuslikuks. Rahuloluks annab põhjust ka uuringuga tuvastatud toetuste positiivne mõju ettevõtete majandusnäitajatele, sh lisandväärtuse ja tööhõive kasvule. Sellele vaatamata võib välja tuua mitu tõrvatilka tänases toetusmeetmete meepotis.

14.01.2021 16.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto