L, 1.10.2022

REGIONAALARENG ⟩ Erkki Karo ja Egert Juuse: toetustesüsteemi jäikus kiirendab ääremaastumist

Erkki Karo ja Egert Juuse: toetustesüsteemi jäikus kiirendab ääremaastumist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Cleveron AS on üks neist ettevõtetest, kes on Euroopa Komisjoni raamprogrammi Horisont varasematest ettevõtlustoetustest tuge saanud.
Cleveron AS on üks neist ettevõtetest, kes on Euroopa Komisjoni raamprogrammi Horisont varasematest ettevõtlustoetustest tuge saanud. Foto: Renee Altrov

Eesti poliitikakujundajad peaksid tegema senisest teadlikumat regionaalseid vajadusi ning väljakutseid arvesse võtvat ettevõtlus- ja innovatsioonipoliitikat, kirjutavad TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor Erkki Karo ja sama instituudi teadur Egert Juuse.

Toetudes Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt 2020. aastal läbiviidud hindamisuuringule, mis vaatles Euroopa Liidu 2014–2020 programmperioodi ettevõtlus- ja innovatsioonitoetusi Eestis, võiks riigivalitsejad endale tunnustavalt õlale patsutada, kuna üldjoontes on toetusmeetmed hinnatud asjakohaseks, tõhusaks ja tulemuslikuks. Rahuloluks annab põhjust ka uuringuga tuvastatud toetuste positiivne mõju ettevõtete majandusnäitajatele, sh lisandväärtuse ja tööhõive kasvule. Sellele vaatamata võib välja tuua mitu tõrvatilka tänases toetusmeetmete meepotis.

Märksõnad
Tagasi üles