Uue koalitsiooni säde ei süttinud üle öö

Uued koalitsioonipartnerid kolmapäeval riigikogus, Kaja Kallas ja Tanel Kiik. FOTO: Mihkel Maripuu

Ööl vastu kolmapäeva tuhises poliitiliste sündmuste rong nii kiire tempoga, et kaabud lendasid. Nii sööstis Keskerakond Reformierakonna rüppe, jättes senised koalitsioonipartnerid Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) vaid nukralt minejatele järele lehvitama. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iga lahkuminek on keeruline, kuid veelgi hullem, kui tagantjärele selgub, et partner juba ammu teisega flirtis. Just seesugused kahtlused on rahvuskonservatiivide juhil Martin Helmel, kes usub, et korruptsioonikriisist kantud arengud edenesid liiga sujuvalt selleks, et tegemist võiks olla kokkusattumustega.

«See oli minu hinnangul väga läbimõeldud meie lollitamine,» on Helme seisukohal, rääkides oma tunnetest seoses tsentristide osava poliitmanöövriga.

«Ma pean tunnistama, et kui ma kolmapäeva hommikul lugesin sõnumit, mis öösel oli Jüri Rataselt tulnud, kus oli öeldud, et valitsus otsustas tagasi astuda, siis ma olin pisut häiritud, et selliseid otsuseid tehakse koalitsioonikaaslastega eelnevalt kuidagigi läbirääkimata,» meenutab veel rahandusministri portfelli kandev Helme. «Õhtul läksime magama teadmisega, et mingeid põhimõttelisi otsuseid ei tehta, vaadatakse, kuidas sündmused kulgevad, ja kui mingit uut infot saadakse, siis hakatakse koos arutama, mis edasi saab. See oli see jutt, millega teisipäeva õhtul laiali läksime ja lõpetasime oma suhtluse.»

14.01.2021 16.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto