E, 5.12.2022

Uue koalitsiooni säde ei süttinud üle öö

Nele Kullerkupp
, reporter-toimetaja
Uue koalitsiooni säde ei süttinud üle öö
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 48
Uued koalitsioonipartnerid kolmapäeval riigikogus, Kaja Kallas ja Tanel Kiik.
Uued koalitsioonipartnerid kolmapäeval riigikogus, Kaja Kallas ja Tanel Kiik. Foto: Mihkel Maripuu

Ööl vastu kolmapäeva tuhises poliitiliste sündmuste rong nii kiire tempoga, et kaabud lendasid. Nii sööstis Keskerakond Reformierakonna rüppe, jättes senised koalitsioonipartnerid Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) vaid nukralt minejatele järele lehvitama. 

Iga lahkuminek on keeruline, kuid veelgi hullem, kui tagantjärele selgub, et partner juba ammu teisega flirtis. Just seesugused kahtlused on rahvuskonservatiivide juhil Martin Helmel, kes usub, et korruptsioonikriisist kantud arengud edenesid liiga sujuvalt selleks, et tegemist võiks olla kokkusattumustega.

«See oli minu hinnangul väga läbimõeldud meie lollitamine,» on Helme seisukohal, rääkides oma tunnetest seoses tsentristide osava poliitmanöövriga.

«Ma pean tunnistama, et kui ma kolmapäeva hommikul lugesin sõnumit, mis öösel oli Jüri Rataselt tulnud, kus oli öeldud, et valitsus otsustas tagasi astuda, siis ma olin pisut häiritud, et selliseid otsuseid tehakse koalitsioonikaaslastega eelnevalt kuidagigi läbirääkimata,» meenutab veel rahandusministri portfelli kandev Helme. «Õhtul läksime magama teadmisega, et mingeid põhimõttelisi otsuseid ei tehta, vaadatakse, kuidas sündmused kulgevad, ja kui mingit uut infot saadakse, siis hakatakse koos arutama, mis edasi saab. See oli see jutt, millega teisipäeva õhtul laiali läksime ja lõpetasime oma suhtluse.»

Märksõnad
Tagasi üles