L, 3.12.2022

Meremess jääb ära, aga paadimüük kasvab mis mühiseb

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Meremess jääb ära, aga paadimüük kasvab mis mühiseb
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meremess 2020 Eesti Näituste Messikeskuses. Huvilised tutvumas Kalastus- ja Paadipoe alumiiniumkaatritega  FOTO: Tairo Lutter
Meremess 2020 Eesti Näituste Messikeskuses. Huvilised tutvumas Kalastus- ja Paadipoe alumiiniumkaatritega FOTO: Tairo Lutter Foto: Tairo Lutter / Postimees

Meremessid on nakkusohu tõttu tühistatud kõikjal Euroopas, kuid tootjad kurdavad, et tahtjatele pole paate anda: laod on tühjad ja ka veel ehitamata veesõidukid on kuni 2022. aasta suveni broneeritud.

Baltimaade suurim, Eesti meremess tänavu valitsuse kehtestatud piirangute tõttu ei toimu. Kalastus- ja paadipoe tegevjuht Taavi Salumets nentis, et messi tühistamise tõttu tuleb paadimüüjatel teha plaanides muudatusi, kuid midagi hullu pole, sest paate ostetakse kriisiajal ka ilma messita väga hästi. Nii naaberriikide kui ka Eesti messikorraldajad pakuvad kontaktmesside asemel digitaalseid platvorme ja virtuaalseid messe, kuid paadimüüjad eelistaksid kundedega otse suhelda. Salumets möönis, et terve internet on paadiinfot täis, kuid otsekontakte see ei asenda.

Premium Boatsi juhatuse liige Ivar Kõllo ütles, et showroom ehk müügisalong ja privaatsed konsultatsioonid ongi paadimüügi uus normaalsus. Kuna sel aastal uusi mudeleid tavapärases messiformaadis suuremale publikule tutvustada ei saa, on Kõllo asetanud rõhu veebireklaamile ja otsekontaktidele.

Märksõnad
Tagasi üles