Kaja Kallase okkaline tee võimule

10. jaanuar 2021. Põhiseaduskomisjoni liige Kaja Kallas osaleb erakorralisel istungil, kus püüti arutada, mida teha opositsiooni enam kui 9000 muudatusettepanekuga abielureferendumi eelnõule. FOTO: Sander Ilvest

Kolmandat päeva Keskerakonnaga koalitsioonikõnelusi pidava Reformierakonna juhil Kaja Kallasel on peaministritool juba käega katsuda, kuid mitte veel käes. Pärast Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliidu lagunemist sel nädalal tegi president Kersti Kaljulaid ettepaneku uus valitsus moodustada talle. Ent sama ettepaneku tegi Kaljulaid Kallasele ka 2019. aasta kevadel, kui Reformierakond võitis riigikogu valimised ja ikkagi opositsiooni mängiti. Kas seekordki saab midagi untsu minna?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erakond, mille juhtimine Kaja Kallasele 2018. aasta kevadel üle anti, oli kõike muud kui hea tervise juures. Pärast 17 aastat võimu juures olemist nn suitsunurga valitsuse (Keskerakond, SDE ja Isamaa) poolt opositsiooni kukutatud erakonnal oli selleks ajaks seljataga poolteist aastat opositsioonis ning tüli juhikoha pärast Kristen Michali ja erakonda tüürinud Hanno Pevkuri vahel. See viis erakorraliste juhivalimisteni. Erakond oli võlgades, lisaks oli hädasti vaja raha aasta pärast toimuvate riigikogu valimiste kampaaniaks.

«Nii suurtes võlgades pole erakond kunagi olnud,» nentis europarlamendi liikme koha jätnud ja Reformierakonna juhiks valitud Kaja Kallas. Erakonna liikmed on tunnistanud, et ei oodanud erakonnale uut ülemust, vaid juhti, kes sisetülidest räsitud meeskonnas rahu taastaks ja nad valimistel tugeva tulemuseni viiks.

15.01.2021 18.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto