Kaks taktikat ehk Päev pärast ööd
4. märts 2019, päev pärast riigikogu valimiste võitu.
Kaja Kallas teatas, et on kolm suurt teemat, milles Reformierakond järele ei anna: maksupoliitika (ühetaoline maksusüsteem, kus sama tulumaksuvabastus kehtiks kõigile, ja sealt edasi ühetaoline tulumaks); kodakondsuspoliitika (eksam peab jääma alles) ning keelepoliitika (eestikeelne haridus).
«Meil on siin Keskerakonnaga erinevused, muudes teemades saame läbi rääkida,» ütles Kallas, lisades: «Need on meie punased jooned.»
Olles välistanud koostöö EKREga, ütles Kallas, et Reformierakonna esimene eelistus on koalitsioon Isamaa ja SDEga. Samuti otsustas erakonna juhatus kohtuda Keskerakonnaga. See aga andis äreva signaali Isamaale. Isamaa juht Helir-Valdor Seeder kritiseeris avalikult paralleelläbirääkimisi.
13. jaanuar 2021, päev pärast peaminister Jüri Ratase ning valitsuse tagasiastumist.
Reformierakond kogunes hommikul riigikokku, mitmetunnise arutelu ajal selgus, et president teeb Kallasele ettepaneku valitsuse moodustamiseks. Keskpäeval andis Kallas ajakirjanikele teada, et välistab valitsuses EKRE, kuid jäi muude variantide asjus napisõnaliseks.
«Meedia vahendusel ei hakka neid läbirääkimisi pidama ega avama, kellega on suheldud ja kellega pole,» sõnas Kallas.
Küsimusele, kas Reformierakonda Keskerakonnale esitatud kriminaalkahtlustus ei häiri, vastas Kallas: «Valitsust saame moodustada nende jõududega, kes riigikogus on, ja see matemaatika käib 101 piires. Oluline on, et Eesti saaks toimiva valitsuse, kes lahendaks need probleemid, mis meie ees seisavad.»
Veel märkis Kallas, et ei maksa alahinnata seniste koalitsioonierakondade soovi koalitsiooni igal juhul koos hoida.
Päeva jooksul jätkas Kallas napisõnalist joont ning pärast järgmisel päeval presidendi juures käimist teatas koalitsioonikõneluste alustamisest Keskerakonnaga.