Kolmeaastane mäesuusataja laskub nõlvadelt hirmuta

Kütiorus nõlvadel end kui kala vees tundvale väiksele Kaaro Veidele meeldivad suusatamisel kõige rohkem hüpped ja suusarajamasin. FOTO: Kristjan Teedema

Kütioru mäesuusakeskuse nõlvadele oli möödunud nädalavahetusel kogunenud palju mäesuusa- ja lumelauasõpru, keda miinuskraadid ja karge talveilm ei heidutanud. Kohal oli ka kõige pisem mäesuusataja, kolme aasta ja kolme kuu vanune Kaaro Veide, kes vuhises suuskadel mäest alla kordagi kukkumata, samal ajal kui temast tunduvalt vanemad lapsed alles õiget tehnikat harjutasid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaaro ja tema vanemad Hannes Veide ja Marju Villak elavad Tartus ning siin 1. muusikakoolis viiuliõpetaja töötav pereema oli see, kes teisedki suusapisikuga nakatas. Viimased aastad on nad veetnud mäesuusanõlvadel nii Eestis kui ka kaugemal ning Kaaro muutub aina osavamaks.

«Ta pani esimest korda suusad alla Tartus Kassitoomel, kui oli aasta ja ühe kuu vanune. Kui läksime Soome Himose suusakeskusesse, hakkas talle see ala eriti meeldima,» meenutas Salvestis töötav isa Hannes Veide.

16.01.2021 19.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto