N, 23.03.2023

Aivo Adamson: riigilaenust, riigiteedest ja vabadusest

Aivo Adamson: riigilaenust, riigiteedest ja vabadusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Aivo Adamson.
Aivo Adamson. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Põhjendatud ja õigesti sihistatud riigilaen pole mingi almus tulevaste põlvkondade arvelt, vaid tõsine investeering nende tarbeks, kirjutab AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson.

Eesti taristu on Eesti majanduse veresoonkond ning veresoonte lõputut lupjumist keegi välja ei kannataks. Kui aga kruusateele panna kõva kate, siis kasvab liiklussagedus 30–40 protsenti. Ehk sama kui kanda hoolt oma veresoonkonna eest: nii väheneb kõrge vererõhk ja paraneb tervis. Vastasel korral võivad tekkida ummistused, trombid ja muud majanduse tervist pidurdavad häired.

Siin ei aita ambulatoorne ravi, vaid pikaajaline pidev ülesehitamine, kus rahastus on stabiilne, läbimõeldud ning pikalt planeeritud. See kõik vajab investeeringuid, mis riigi seisukohast saab väljenduda peamiselt riigilaenudes ja võlakirjades. Taristuinvesteeringuid tehakse aastakümneteks, isegi sajandiks. Selle pinnalt saab kohe ära õiendada ühe vaidlusküsimuse: põhjendatud ja õigesti sihistatud riigilaen pole mingi almus tulevaste põlvkondade arvelt, vaid tõsine investeering nende tarbeks.

Märksõnad
Tagasi üles