Aivo Adamson: riigilaenust, riigiteedest ja vabadusest

Aivo Adamson. FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Põhjendatud ja õigesti sihistatud riigilaen pole mingi almus tulevaste põlvkondade arvelt, vaid tõsine investeering nende tarbeks, kirjutab AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti taristu on Eesti majanduse veresoonkond ning veresoonte lõputut lupjumist keegi välja ei kannataks. Kui aga kruusateele panna kõva kate, siis kasvab liiklussagedus 30–40 protsenti. Ehk sama kui kanda hoolt oma veresoonkonna eest: nii väheneb kõrge vererõhk ja paraneb tervis. Vastasel korral võivad tekkida ummistused, trombid ja muud majanduse tervist pidurdavad häired.

Siin ei aita ambulatoorne ravi, vaid pikaajaline pidev ülesehitamine, kus rahastus on stabiilne, läbimõeldud ning pikalt planeeritud. See kõik vajab investeeringuid, mis riigi seisukohast saab väljenduda peamiselt riigilaenudes ja võlakirjades. Taristuinvesteeringuid tehakse aastakümneteks, isegi sajandiks. Selle pinnalt saab kohe ära õiendada ühe vaidlusküsimuse: põhjendatud ja õigesti sihistatud riigilaen pole mingi almus tulevaste põlvkondade arvelt, vaid tõsine investeering nende tarbeks.

16.01.2021 19.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto