Markus Meier: Tartu siiski võidab tasuta bussisõidust

Markus Meier FOTO: Sander Peterson

Tartu Postimehes ilmus 4. jaanuaril Alex Savolaineni kahtlev vastus (TPM, 4.1) minu arvamusloole tasuta ühistranspordi vajalikkusest (TPM, 17.12). Mitte keegi ei ole nõus surema ainult tasuta ühistranspordi eest, küll aga ollakse valmis minema barrikaadidele võrdsete võimaluste ja puhta keskkonna nimel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paraku on skeptik läinud faktides ekslema, arvates, et pileti hind ei ole oluline. Lisaks näidetele Dunkirkist ja Tartu-Elva liinist on lisandunud tulemusi septembris nädalaks kehtestatud tasuta bussisõidu kohta. Võrreldes sellele järgnenud nädalaga eelistas linnavalitsuse andmetel pea iga viies autojuht bussi autole.

Kummaline on loogika, et õpilastele, tudengitele, töötavatele inimestele on väga taskukohane piletit osta ja linn võidab hetkeolukorrast, kui ei pea nende eest seda kulu kandma. Toon võrdluseks kaks arvu. Uue linnaeelarve maht on 215 miljonit eurot, läinud aasta bussipiletitulu Tartus oli 1,5 miljonit eurot. Kui arvata maha veel nn trükikulud, siis saame veel väiksema summa, mis Tartu võimalusi arvestades on linnale jõukohane.

16.01.2021 19.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto