N, 30.11.2023

Soome parkimisfirma võitleb õiguse eest trahvida Eesti rikkujaid

Janno Riispapp
, reporter
Facebook
Comments
Transpordiameti hinnangul puudub ParkkiPate Oyl õigus ligipääsu saamiseks taotletud andmetele, kuna parkimiskorraldaja puhul on tegemist välisriigi ehk Soome eraõigusliku juriidilise isikuga.
Transpordiameti hinnangul puudub ParkkiPate Oyl õigus ligipääsu saamiseks taotletud andmetele, kuna parkimiskorraldaja puhul on tegemist välisriigi ehk Soome eraõigusliku juriidilise isikuga. Foto: Parkkipate

Soome firma ParkkiPate tahab transpordiametilt saada Eesti numbrimärgiga sõidukiomanike või vastutavate kasutajate andmeid, et parkimisreeglite rikkujaid trahvida. Amet aga ei taha neid anda.

ParkkiPate esitas 2019. aasta juulis maanteeametile (nüüdseks transpordiamet) taotluse tema hallatavates parklates parkimiskorralduse reegleid rikkunud ja parkimistasu maksmata jätnud sõidukiomanike või vastutavate kasutajate andmete saamiseks. Kokku oli selliseid sõidukeid viiskümmend.

Pisut hiljem täiendas Soome firma taotlust rikkumiste lühikirjeldusi ja sõidukite registreerimisnumbreid sisaldava tabeliga ning transpordiametnikule anti juurdepääs veebiplatvormile, millel on andmed ja fotod sõidukitest, mis parkimiskorraldusi rikkusid.

Mõni kuu hiljem, oktoobris keeldus transpordiamet ParkkiPatele liiklusregistrist sõidukite omanike ja vastutavate kasutajate isiku- või registrikoode välja andmast. Firma ei jätnud jonni ja kaebas otsuse Tallinna halduskohtusse, kus nõudis otsuse tühistamist ja taotluse uuesti läbivaatamist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles