Koroonakolle sundis riigikogu vähemalt nädalaks kaugtööle

Riigikogu liige Raimond Kaljulaid (SDE) osales eilsel läbi aegade teisel riigikogu kaugosalusega istungil oma kabinetist Toompeal.  FOTO: Madis Veltman

Eile tuvastati neljal riigikogu Isamaa fraktsiooni liikmel ja kolmel riigikogu ametnikul koroonaviirus. Nende lähikontakseid on ligi 20.​

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kogu Isamaa fraktsioon käis testimas ning osa saadikute tulemused alles selguvad. Teistest fraktsioonidest eile uute nakatunute kohta teateid ei tulnud.

Terviseameti esindaja Merilin Verniku sõnul on riigikogu koldes koroonapositiivsete lähikontaktseid eilse seisuga umbes 20, kõigi nendega võetakse ühendust, samuti jätkub lähikontaktsete ringi kaardistamine. Eilsete uudiste valguses otsustas riigikogu juhatus suunata parlamendi vähemalt nädalaks kaugtööle.

Kuidas viirus fraktsiooni jõudis ning kas riigikogu liikmed said nakkuse riigikogust või tuli see väljastpoolt, ei osanud Isamaa juht Helir-Valdor Seeder öelda. Nakatunud riigikogulastel on pigem kergemad haigussümptomid. «Eks tõenäosus, et ühel hetkel viirus ka riigikogusse jõuab, oli kogu aeg olemas. Seni on see viirus valdavat enamikku riigikogu liikmeid säästnud,» ütles Seeder, kelle analüüsitulemus oli negatiivne.

18.01.2021 20.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto