K, 1.02.2023

Mäe kohtuvõit läheks riigile maksma kopsaka summa

Andres Einmann
Mäe kohtuvõit läheks riigile maksma kopsaka summa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 24
Aivar Mäe (esiplaanil) esindajad Andri Rohtla (keskel) ja vandeadvokaat Paul Keres (vasakul) Harju maakohtus.
Aivar Mäe (esiplaanil) esindajad Andri Rohtla (keskel) ja vandeadvokaat Paul Keres (vasakul) Harju maakohtus. Foto: Madis Veltman

Rahvusooper Estonia eksjuhi Aivar Mäe püüd tühistada Harju maakohtus talle seksuaalse ahistamise eest määratud väärteotrahvi jõudis eile kohtuvaidlusteni. Mäe kaitsjad taotlesid oma kaitsealuse õigeksmõistmist ja 400-eurose trahvi tühistamist, politsei- ja piirivalveameti esindaja aga leidis, et Mäe süü on tõestatud ja talle süüks pandud väärtegu toimunud.

Mäe kaitsja, vandeadvokaadi abi Andri Rohtla sõnul ei leidnud Mäele süüks pandud teod kohtumenetluses tõendamist. «Aivar Mäe sai väärteo korras karistada kolme asja eest. Esiteks umbmääraste korduvate mängult tasakaalu kaotamiste eest tollase Estonia avalike suhete juhi Lisanna Männilaane ees, mil ta pidi justkui tasakaalu otsimiseks kolleegist kinni haarama. Teine talle süüks pandud tegu oli Männilaane pluusist sisse vaatamine 4. juunil 2019 kella 13 ja 14 vahel Estonia turundusosakonna kabineti juures. Kolmandaks pandi talle süüks Männilaane pluusist sisse vaatamist 6. augustil 2019 Aivar Mäe kabinetis Estonia turundusosakonna koosolekul,» rääkis Rohtla.

Soov saada turundusjuhiks

Tema sõnul on Männilaane ütlused ebausaldusväärsed, kuna tunnistajate ütlustest on selgunud, et Männilaan tahtis saada Estonia turundusjuhiks, ja kui Aivar Mäe kinnitas sellele kohale hoopis Siret Campbelli, tekkis tal Mäe suhtes kättemaksukihk. Seda, et Männilaanel oli soov saada turundusjuhiks, rääkis eilsel kohtuistungil ka viimasena tunnistusi andnud Estonia personalijuht ja jurist Maike Maiste.

Märksõnad
Tagasi üles