E, 28.11.2022

Jaanus Kriiski kolumn: lapsevanem – spordi suurim sponsor ja vabatahtlik

Jaanus Kriisk
, kolumnist
Jaanus Kriiski kolumn: lapsevanem – spordi suurim sponsor ja vabatahtlik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaanus Kriisk
Jaanus Kriisk Foto: Sille Annuk

16. jaanuaril ilmus Pärnu Postimehes lugu «Linna ootamatu hinnakiri lõi noortetreeneritel hinge kinni, üks klubidest peatas juba töö», kus tuli jutuks  noortespordi aeg-ajalt korduv murekoht, et üks või teine sporditeenus läheb järjekordselt kallimaks. Tegelikult aga kallimaks spordi suurima sponsori ja vabatahtliku, lapsevanema jaoks.

Siin lisandub 10, seal 25, kusagil juba 50 eurot. Ja kui selle arvuga läbi korrutada veel mitu last! Enamasti tasub lapsevanem veel laste spordialale sobiliku riietuse, jalanõude, toidu, toidulisandite, treeninglaagrite, klubimaksude, võistlussõitude kulud. Kui lapse spordikarjäär kestab kümme kuni kakskümmend viis aastat, tuleb kokku väga, väga suur summa.

Aga eks sellest oma lapsega kaasakäimisest läbi aja ole rõõme ka. Ent alati peab endale teadvustama, et 99,99 protsenti sporditeed alustanud noortest ei võida kunagi tiitlivõitlustelt medalit ega teeni tulusat profilepingut. Seega saab määravaks tegutsemisrõõm, iseenda ületamise rõõm, omade võitude rõõm ning mis peamine – tugev tervis edasiseks eluks.

Märksõnad
Tagasi üles