P, 5.02.2023

Samsung jääb pikemaks ajaks ilma juhita

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Samsung jääb pikemaks ajaks ilma juhita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lee Jae-yong esmaspäeval Souli kohtusse minemas.
Lee Jae-yong esmaspäeval Souli kohtusse minemas. Foto: Lee Sang-Ho/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Samsungi eelmise juhi Lee Kun-hee surmast polnud möödunud kolme kuudki, kui kaheks ja pooleks aastaks mõisteti vangi tema poeg ja ettevõtte juhi järglane Lee Jae-yon, mis tekitab küsimusi maailma ühe suurema äriimpeeriumi edasise saatuse kohta.

«Teie ausus, mul pole mitte midagi öelda,» ütles Lee Jae-yon kohtus, kui talle anti võimalus viimaseks sõnaks.

Lee mõisteti süüdi ja peab 30 kuuks vangi minema, kuna andis altkäemaksu Lõuna-Korea presidendile Park Gyun-hyele, kes 2016. aastal korruptsioonisüüdistuste pärast tagandati.

2017. aastal mõisteti Lee viieks aastaks vangi, 2018. aastal tema karistus katkestati ja ta sai vabaks. Ülemkohus nõudis 2019. aastal uut protsessi, millega mõisteti talle 30 kuud vanglakaristust, millest üks aasta loeti juba kantuks. Kui Lee poleks viis aastat tagasi apellatsiooni esitanud, oleks ta juba järgmisel aastal vabaks saanud.

Samsung on Lõuna-Korea suurim perekonna kontrollitav konglomeraat ehk nn chaebol, mille osakaal on riigi majanduses väga suur. Elektroonikatööstusüksuseid, kodumasinaid, telereid, nutitelefone ja palju muid elektroonikatooteid valmistav Samsung Electronics annab viiendiku riigi ekspordist.

Märksõnad
Tagasi üles