E, 23.05.2022

President turgutas Virumaa meedikuid kommikorviga

Margus Martin
, reporter-toimetaja
President turgutas Virumaa meedikuid kommikorviga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
President Kersti Kaljulaidi visiiti Rakvere haiglasse jäid seekord ­meenutama šokolaadikommid, mis mõeldud tänutäheks rasket tööd tegevatele meedikutele.
President Kersti Kaljulaidi visiiti Rakvere haiglasse jäid seekord ­meenutama šokolaadikommid, mis mõeldud tänutäheks rasket tööd tegevatele meedikutele. Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja

President Kersti Kaljulaid alustas eile kahepäevast visiiti Virumaale. Selle raames külastas ta esmalt Tapa vallas piimakarja kasvatusega tegelevat Hüpandi talu ja selle perenaist, mullu aasta põllumeheks kandideerinud Krista Tõnurit. Samuti käis riigipea Kadrina valla puidutööstusettevõttes Aru Grupp ja kohtus Tapa, Rakvere ning Viru-Nigula vallajuhtidega.

Pärastlõunal põikas president Kaljulaid pooleks tunniks läbi Rakvere haigla õuest, kus teda tervitasid raviasutuse juhid. Juttu tehti kroonviiruse mõjust haigla tegevusele ning hetkeolukorrast. Presidendi küsimusele, milline on seis viiruse leviku näitajaga Lääne-Viru maakonnas, kostis haigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) juhataja ning samuti Covid-osakonna tööd juhtiv Aile Kaasik, et see on stabiliseerunud. «Me ei saa küll öelda veel, et oleks hästi,» tähendas ta.

Kui on lubatud, on lubatud

Doktor Kaasik nentis, et Ida-Viru maakonnale kehtestatud piirangute rakendudes on inimesed hakanud Lääne-Virumaad rohkem külastama. Ometi pole tema sõnul 450 palgalise töötajaga Rakvere haiglale seetõttu otseselt tööd lisandunud, kui mitte arvestada EMOsse pöördujate hulka. «Ega tänagi ole sellist erilist piiri vahel. Meie Covid-osakonnas on patsiendid Järvamaalt ja teenindame ka meile pöörduvaid patsiente Ida-Virumaalt. See on inimeste enda valik, kuhu nad tulla tahavad,» rääkis Aile Kaasik.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Tehnika
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles