R, 8.12.2023

Evestus: Reps peaks veel varupingil istuma (10)

Elo Mõttus-Leppik
, Otse Postimehest saatejuht
Copy
Steven-­Hristo ­Evestuse sõnul erakondade rahastamise järelvalve komisjoni (ERJK) likvideerimise eelnõult allkirja äravõtmisest ei piisa.
Steven-­Hristo ­Evestuse sõnul erakondade rahastamise järelvalve komisjoni (ERJK) likvideerimise eelnõult allkirja äravõtmisest ei piisa. Foto: Tairo Lutter

Ühenduse Korruptsioonivaba Eesti juht Steven-Hristo Evestus ei pea põhjendatuks, et Mailis Reps, kelle suhtes käib väärteomenetlus, osaleb aktiivselt uue koalitsiooni eesmärkide seadmisel.

Millise sõnumi annab ühiskonnale Reformierakond, valides partneriks erakonna, kes on saanud kahtlustuse korruptsioonis?

See annab sõnumi, et korruptsioon valitsuse tasandil ei ole väga prioriteetne küsimus. Pigem lükatakse see õiguskaitseasutustele, et nemad on need, kes tegelevad korruptsiooni menetlemisega, aga seda vastutust ei lasu meie poliitika kujundajatel ja valitsejatel.

Kuidas tavainimesed seda sõnumit vastu peaksid võtma?

Rahvas on siin viimase paari aasta jooksul eelmise valitsuse poolt saanud erinevaid elamusi. Loomulikult on praegu paljudel taastunud usaldus, et miski võib muutuda, prioriteedid ja rõhuasutused muutuvad. Aga loomulikult on ka paljude usaldus, sealhulgas minu oma, kahtluse all, sest praegusel hetkel ma ei saa aru, milliseid konkreetseid samme võetakse ette edaspidi, et vältida selliseid korruptsiooniskandaale.

Kommentaarid (10)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles