L, 9.12.2023

Leppesse ei mahu praegune raiemaht ja fossiilkütused (43)

Copy
Läbirääkimised Reformierakonna ja Keskerakonna vahel on sujunud libedamalt kui 2019. aastal pärast r­iigikogu valimisi, kuna oma programmi jõuliselt ellu viima ei minda ja panus on kompromissidel.
Läbirääkimised Reformierakonna ja Keskerakonna vahel on sujunud libedamalt kui 2019. aastal pärast r­iigikogu valimisi, kuna oma programmi jõuliselt ellu viima ei minda ja panus on kompromissidel. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Reformierakond ja Keskerakond leppisid koalitsioonikõnelustel kokku, et vähendatakse riigimetsa raiesurvet ja lõpetakse lisainvesteeringud fossiilsetesse kütustesse. Kiiremas korras kavatsetakse muuta ka seadust nii, et alaealised saaksid psühhiaatri abi ilma vanema loata.

Koalitsioonikõneluste kuuendal päeval arutasid Reformierakond ja Keskerakond keskkonna-, energeetika- ja kliimaküsimusi, samuti räägiti tervishoiust ja sotsiaalsest turvalisusest.

Lõpp fossiilsete kütuste lisainvesteeringutele

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul üritab uus valitsus metsanduse arengukava kokku panna ja sealhulgas riigimetsa raiemahtu vähendada. «Me leppisime kokku, et me seda (majanduslikku) raiesurvet vähendame, et RMK ei peaks nii palju raiuma, ja tänu sellele peaks tegelikult vähenema surve metsade raiumisele üldiselt,» hindas Kallas, täpsustamata, kui palju lageraiet vähendama hakatakse. Ta lisas, et uus võimuliit on avatud, kaalumaks puitu väärindava tselluloositehase rajamist.

Kallase sõnul soovitakse riigi üleminekut taastuvenergiale kiirendada meretuuleparkide planeeringute eest takistusi eemaldades. Euroopa kliimaeesmärkide täitmiseks kavatseb uus koalitsioon Ida-Virumaale tekitada uue sotsiaalmajandusliku mudeli. «Need inimesed, kes seal on, kellel on väga spetsiifilised oskused, et sinna tekiks uus tööstus, mis samalaadsete oskustega inimesi vajab, selleks me kasutame õiglase ülemineku fondi,» selgitas Kallas Ida-Virumaa visiooni.

Kommentaarid (43)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles