Kütteseadmed ja -materjalid
Teiseks tasub kütteperioodi alguses endalt küsida: kas minu kütteseadmes või kasutatavas küttematerjalis on midagi muutunud? Enne kütteseadme kasutamist peaks endale meelde tuletama, kes ja millal küttesüsteemi puhastas. Kutseline korstnapühkija peab küttesüsteemi puhastama ja sellele hinnangu andma vähemalt üks kord aastas (ühepereelamus vähemalt korra viie aasta jooksul). Leitud puudustele tuleb otsekohe tähelepanu pöörata, kuna mitmedki vajakajäämised võivad seadme edasisel kasutamisel tekitada tulekahjuohtu.
Lisaks kütteseadme, ühenduslõõri ja korstna tehnilisele olukorrale on oluline mõelda ka küttematerjalile ja tule süütamisele. Milline on küttematerjal, mida kasutame? Küttepuude hind võib aastate lõikes olla läinud kallimaks ja seetõttu on soetatud näiteks märjad puud või on otsustatud kasutada kütmiseks üldse midagi sellist, mis ei ole kütteseadmele sobiv. Mittevastava küttematerjali kasutamine on aga väga ohtlik.
Kui on varutud sobiv ja hea kvaliteediga küttematerjal, tasub mõelda ka selle hoiustamisele. Tihti juhtub, et koht, kus ikka oleme puid hoidnud, seda enam ei võimalda (nt on liiga kaugel, raskesti ligipääsetav, lagunenud vms) ning küttematerjal on jäetud ilmastiku meelevalda ja seetõttu niiskunud.
Kui puidu niiskus on üle 20 protsendi, kaasnevad põlemisega mitmed probleemid, kergesti märgatavad on raskused tule süütamisel, kuid oluliselt tõsisemad on probleemid korstnasse ladestuvate ja välisõhku liikuvate jääkainetega. Need takistavad soojusülekannet ning seetõttu suureneb soojendamiseks vajaliku küttematerjali hulk ja ladestunud jääkained võivad küttesüsteemis ka süttida. Sedasorti probleeme toob endaga kaasa vale küttematerjali (nt prügi, riiete jmt) kasutamine. Kuigi mõistlik on tuua puud pisut varem tuppa soojenema, et ühtlustada temperatuuri ja vähendada niiskust, ei tähenda see, et peaksime tegema toast küttelao, sest suure põlevmaterjali hulgaga anname võimaliku tulekahju korral n-ö kütet juurde.