R, 27.01.2023

Ülemkogu Ungarilt Hiina ja Vene vaktsiini kohta ei uuri

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Ülemkogu Ungarilt Hiina ja Vene vaktsiini kohta ei uuri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaatamata flirdile nii Vene kui ka Hiina vaktsiinitootjatega osaleb Ungari Euroopa Komisjoni hankes ja võttis 12. jaanuaril vastu ka esimesed kastid Moderna vaktsiini.
Vaatamata flirdile nii Vene kui ka Hiina vaktsiinitootjatega osaleb Ungari Euroopa Komisjoni hankes ja võttis 12. jaanuaril vastu ka esimesed kastid Moderna vaktsiini. Foto: Szilard Koszticsak/Epa/Scanpix

Euroopa Ülemkogu pole kohus, meenutas kõrge Brüsseli ametnik ajakirjanikule, kes uuris, kas tänasel riigi- ja valitsusjuhtide videokohtumisel päritakse Viktor Orbánilt aru, miks ta Hiina ja Vene vaktsiini kasutab.

Mullu novembris teatas Ungari, et riiki saabusid Venemaal toodetava Sputnik V vaktsiini näidised. Sellega kaasnes Budapesti võimude kriitika selle kohta, kui aeglaselt saabuvad ELi tellitud vaktsiinid.

Aasta lõpuks tunnistas Ungari, et Sputnikuga suurt vaktsineerimist siiski ei tule. Reutersi kohaselt põhjendas Budapest seda asjaoluga, et venelased ei suuda toota kõigi nende kümne miljoni elaniku jaoks piisavat kogust vaktsiini. Samas tuli aga teade, et Ungari ostab Hiina firma Sinopharm vaktsiini BBIBP-CorV.

Märksõnad
Tagasi üles