T, 7.02.2023

Katuseraha asjus üksmeelele ei jõutud

Anna Ploompuu
, reporter
Katuseraha asjus üksmeelele ei jõutud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 20
Riigikogus jätkusid eile koalitsioonikõnelused Reformierakonna ja Keskerakonna vahel. Teemadeks on riigivalitsemine, õigusriik ja kodanikuühiskond. Esiplaanil Mailis Reps, Kaja Kallas.
Riigikogus jätkusid eile koalitsioonikõnelused Reformierakonna ja Keskerakonna vahel. Teemadeks on riigivalitsemine, õigusriik ja kodanikuühiskond. Esiplaanil Mailis Reps, Kaja Kallas. Foto: Tairo Lutter

Ehkki Reformierakond pole aastaid riigikogu fraktsioonide katuseraha jagamises osalenud, Keskerakonnaga võimukõnelusi pidades selle raha jagamise lõpetamises senisel kujul üksmeelt ei leitud.

«Me mõtiskleme koos edasi sel teemal,» sõnas Keskerakonna kõneluste juht Mailis Reps, kelle sõnul on oluline, et riigikogu liikmed saaksid kaasa rääkida ka kohalike tegijate ja MTÜde toetamisel. «Meil oli sel teemal vaidlus, meil on erinevaid vaateid,» tunnistas peaministrikandidaat Kaja Kallas, lisades, et regionaalseid investeeringuid peab saama teha, kuid praegune süsteem ei ole sugugi läbipaistev. Ta lisas, et tegevustoetused ja investeeringud on kaks eri asja. Viimati sai katuserahast EKRE ettepanekul suurima summa tegevustoetuseks, 171 000 eurot, abordivastast meeleavaldust korraldanud MTÜ Elu Marss.

Märksõnad
Tagasi üles