Raul Ennus: mannetu vaktsineerimiseesmärk pikendab kriisi järgmise aasta suveni

Raul Ennus. FOTO: Erakogu

Kriisist väljumiseks on kriitiline tähtsus vaktsineerimise ulatusel ja kiirusel, seni aga on valitsuse ja tervisemati sellekohased eesmärgid ja tegevused olnud ebapiisavad, kirjutab Juunika Koolitus OÜ juhtivpartner Raul Ennus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terviseametil on lootus vaktsineerida aasta lõpuks 40 protsenti elanikkonnast. Praeguseks on vaktsineeritud umbes 16 700 inimest (1,26 protsenti elanikkonnast), võrdluseks on Israelis samal perioodil vaktsineeritud üle kahe miljoni inimese (24,96 protsenti elanikkonnast ehk 20 korda rohkem kui Eestis).

Probleeme saab üldjuhul lahendada kahel viisil: leevendades sümptomeid või elimineerides põhjuseid. Viimane on aga kümneid kordi efektiivsem viis. Praeguses kriisis on sümptomite «ravi» mitmesugused toetusmeetmed ja muud sotsiaalmajanduslikud ümberkorraldused. Põhjuste kõrvaldamiseks on sisuliselt vaid üks tee: piisava hulga elanikkonna vaktsineerimine. Kummastav on aga siin valitsuse ja terviseameti eesmärk, mida väljendatakse sõnaga «loodame». See tähendab, et 40-protsendine vaktsineerimiseesmärk on väga pehme ning isegi selleni ei proovita jõuda. Arusaamatuks jääb, kuidas avalikkust jätab selline lati alt läbi jooksmine ja ühiskonna nöökimine ükskõikseks. Asjakohane oleks koos lahkuva valitsusega lahkuda terviseameti juhil, kes ei mõista olukorra tõsidust ega proovigi probleemi vajalikus tempos lahendada.

21.01.2021 23.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto