L, 10.06.2023

Ametnikud jätsid kihnlased päevadeks jäävangi

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Hõljukiga saavad kihnlased häda pärast liikuma, kuid normaalsest reisijate- ja kaubaveost on asi kaugel.
Hõljukiga saavad kihnlased häda pärast liikuma, kuid normaalsest reisijate- ja kaubaveost on asi kaugel. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Kui kagutuul rüsijääd Kihnu laevateele kuhjama hakkas, oli meremeestel ja kohalikel elanikel selge, et käiku läheb halvim stsenaarium, mille eest vallavanem ning Kihnu Veeteede juht olid ametnikke korduvalt hoiatanud. Võimalusele, et saar jääb ühenduseta, oli tähelepanu juhtinud ka Pärnu Postimees.

Kihnu Veeteede juhatuse liikme Andres Laasma sõnul tekitas tugev tuul kolmapäeval Kihnu jääpiiri ette rohkem kui poolemeetrise paksusega rüsijää ala.

«Jää on kihistunud ja kuhjunud nagu vatt, napi võimsusega peamasinaga parvlaeval Reet seda murda ei õnnestu,» kirjeldas Laasma. Neljapäeva hommikul kell seitse proovis Reeda kapten jääst läbi rammida, kuid katse ebaõnnestus, laev oli sunnitud Kihnu tagasi pöörduma. Laasma selgitas, et 50–60 meetri laiune rüsijää vall on laevale läbimatu takistus. Kihnu väina laevatee napi sügavuse tõttu ei saanud aidata ka Pärnu lahel jäämurdetöid tegev transpordiameti laev EVA-316.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles