K, 7.06.2023

Börsidest ja presidentidest

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 6
Kuigi vabariiklasi peetakse ettevõtjasõbralikeks, on börside käekäik olnud tugevam demokraatidest USA presidentide Bill Clintoni ja Barack Obama ametiaegadel. Fotol (vasakult) George H. W. Bush, Obama, George W. Bush, Clinton ja Jimmy Carter.
Kuigi vabariiklasi peetakse ettevõtjasõbralikeks, on börside käekäik olnud tugevam demokraatidest USA presidentide Bill Clintoni ja Barack Obama ametiaegadel. Fotol (vasakult) George H. W. Bush, Obama, George W. Bush, Clinton ja Jimmy Carter. Foto: J. Scott Applewhite/AP

Ehkki vabariiklasi peetakse demokraatidest ettevõtjasõbralikemaks, on tegelikult kõige börsisõbralikemateks presidentideks olnud hoopis demokraatidest Bill Clinton ja Barack Obama.

Donald Trumpi presidendiks oleku ajal kerkis USA tuntuim aktsiaindeks Dow Jonesi tööstuskeskmine kokku 56 protsenti ehk 11,8 protsenti aastas, mis on suurim tõus vabariiklastest presidentide ajal alates eelmise sajandi kahekümnendatest aastatest.

President Obama ametiajal kerkis Dow 12,1 ja Clintoni ajal 15,9 protsenti aastas.

Donald Trumpi ajal kerkis Dow ajaloo kõrgeimale tasemele 126 korral, mis on veidi rohkem kui Obama valitsemisaja 123 korda, kuid märkimisväärselt väiksem Bill Clintoni aja (1993 kuni 2001) rekordist, mis oli 263. Siinkohal tuleb kindlasti märkida, et Trump oli Valges Majas ühe ametiaja, Clinton ja Obama kaks ametiaega ehk kaheksa aastat.

Facebook Twitter
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles