T, 30.05.2023

Tasase visaduse meister

Berit Nuka
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
CDU esimeheks valitud Armin Laschet. 
CDU esimeheks valitud Armin Laschet. Foto: Sepp Spiegl/Imago Images/Scanpix

Mida kauem Angela Merkeli mantlipärija otsingud Saksa Kristlik-Demokraatlikus Liidus (CDU) kestsid, seda kesisemaks näisid muutuvat kantsleri enda lemmiku Armin Lascheti šansid. Kuni partei esimehe kandidaatide kõnedeni hääletuspäeval. «Ma pole küll teab mis sõumees, aga ma olen Armin Laschet – ja seda võite te usaldada,» teatas Nordrhein-Westfaleni liidumaa juht ja võitis stabiilsust ihkavate parteikaalaste toe.

Kuigi Lascheti tõus CDU etteotsa ei vähenda erakonna pelgust Merkeli-järgse ajastu ees ning värske partei esimees ise jätab sakslased külmaks, ei tohiks alahinnata Lascheti võimet ebaedu puhta visadusega enda kasuks pöörata. Kunagi nii parlamendist kui ka koduliidumaal CDU juhi kohalt minema puksitud mees oskab oma aega oodata ja senisest tugevamana tagasi tulla.

Laschet oskab ka valida liitlasi. Lisaks õigel ajal Merkeli poole hoidmisele on ta heas kirjas Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni juures – neil on sarnane nägemus Euroopa tulevikust, kuid viimati sügisel kohtudes avastasid nad ka ühised lemmikud Liibanoni muusikas ja Saksa kunstis.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles