N, 5.10.2023

Riskirühmade vaktsineerimine algab veebruaris

Loora-Elisabet Lomp
Facebook
Comments 3
Esimesena kutsutakse vaktsineerima üle 80-aastaseid Eestimaa elanikke. Nendele järgnevad vanemad kui 70-aastased, kellel esinevad haigused ja sellised seisundid, mille tõttu on neil suur risk haigestuda väga raskelt, koguni niimoodi, et vajavad haiglaravi.
Esimesena kutsutakse vaktsineerima üle 80-aastaseid Eestimaa elanikke. Nendele järgnevad vanemad kui 70-aastased, kellel esinevad haigused ja sellised seisundid, mille tõttu on neil suur risk haigestuda väga raskelt, koguni niimoodi, et vajavad haiglaravi. Foto: Tiina Oja

Juba järgmisest kuust, veebruarist saab alustada riskirühmade vaktsineerimisega, hoolimata sellest, et ravimitootja Pfizer-BioNTechi tarneraskused andsid möödunud nädalal hoobi Eesti vaktsineerimise tempole. Eestis on vaktsineeritud üle 24 000 inimese. Esimesed hooldekodudki on saanud kätte oma vaktsiinidoosid. Praeguseks on esimese doosiga vaktsineeritud 47 hooldekodu elanikud.

«Samuti on alustatud vaktsineerimisega erihooldekodudes. Erihooldekodusid on kokku 55. Hooldekodudes elavad inimesed on Covid-19 raske haigestumise suhtes kõige haavatavamad, kuna inimesed elavad koos,» märkis sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.

Endiselt on jõus plaan alustada riskirühmade vaktsineerimisega veebruarikuus. Eriti kui Pfizer suudab Eestit varustada 11 000 doosiga nädalas. Kõiki maakondi nende doosidega aga korraga katta ei saa, seetõttu hakkab riskirühmade vaktsineerimine laienema üle Eesti järk-järgult, vastavalt Eestisse jõudvatele vaktsiinikogustele.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles