Võimukõnelused on jõudnud magusaima palani – portfellideni

Koalitsioonikõnelused Reformierakonna ja Keskerakonna vahel. Neljapäeval olid teemaks riigivalitsemine, õigusriik ja kodanikuühiskond. Pildil Mart Võrklaev, Toomas Kivimägi ja Kaja Kallas. FOTO: Tairo Lutter

Loodav Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliit sihib töö alustamiseks teisipäeva, täna peaks selguma ministriportfellide jaotus. Eile jäid võtmepoliitikud kidakeelseks, sest käsil olid kõneluste ärevaimad hetked: seni lahtiseks jäänud otste kokkusõlmimine ning ministriportfellide jaotus. Arutelud erakondades kestsid õhtutundideni.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Päeva jooksul teatas ERR, et nende andmetel kaotab uus võimuliit rahvastikuministri ametikoha, sotsiaalministeeriumisse luuakse kaks ministrikohta ning väliskaubanduse ministri ametikoht tuuakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalast välisministeeriumi alla. Keegi avalikult andmeid ümber ei lükanud ega kinnitanud. Ka ei toimunud eile koalitsioonikõneluste iga päeva kokkuvõtvat pressikonverentsi, kus oleks võimalus ajakirjanikele olukorda selgitada.

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi poliitikateadlase Tõnis Saartsi sõnul on loomulik, et nii tähtsaid otsuseid sellisel hetkel ajakirjanduse vahendusel kokku leppima ei hakata.

«Kui see niiviisi toimiks, küsiks, kui pikk eluiga saab valitsusel olla. See näitab, et partnereid ei usaldata,» sõnas Saarts.

22.01.2021 25.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto