R, 2.12.2022

Uus huvikool õpetab lapsi leiutama ja unistama

Eili Arula
, ajakirjanik
Uus huvikool õpetab lapsi leiutama ja unistama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Rein Lemberpuu loodud huvikoolis Medoonity tegutsevad igal õhtul erinevad ringid, reedel osalesid lapsed robootikalaboris.
Rein Lemberpuu loodud huvikoolis Medoonity tegutsevad igal õhtul erinevad ringid, reedel osalesid lapsed robootikalaboris. Foto: Margus Ansu

Narva maantee alguses, Sparki maja esimesel korrusel tegutseb sügisest Medoonity nime kandev huvikool, kus 9–14-aastased lapsed saavad õppida nii robootikat kui ka inimestega suhtlemist, fotograafiat ja leiutamist.

Samal ajal ei järgi huvikooli õpilased konkreetset aja- ega õppekava. Varem toimetas samades ruumides paar aastat Makerlab, kuid oli koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu sunnitud tegevuse lõpetama.

Medoonity üks asutajaid on IT-ettevõtja, endine Playtechi tegevjuht ja Garage48, Startup Day ja Latitude59 algataja Rein Lemberpuu. Ta selgitas, et idee teha veidi teistmoodi huvikool tuli tal enda lapsi jälgides. «Mul on 10-aastane tütar ja 13-aastane poeg, näen kõrvalt, et nad võiksid rohkem unistada,» sõnas Lemberpuu.

Märksõnad
Tagasi üles