N, 1.12.2022

Riina Sikkut: millised oleksid ootused uuele valitsusele?

Riina Sikkut
, Riigikogu EL asjade komisjoni aseesimees (SDE)
Riina Sikkut: millised oleksid ootused uuele valitsusele?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riina Sikkut.
Riina Sikkut. Foto: Madis Veltman

Kui saame puhtama poliitika, võrdsema ühiskonna ning rohelisema majanduse ja energeetika, siis on valitsus miinimumi teinud ning kriisi taustal on raske ka enamat nõuda, kirjutab Riigikogu liige Riina Sikkut (SDE). 

Koroonaajal on info saamise, aga ehk ka meelelahutuse vormiks saanud pressikonverents. Igapäevaste koroonapressikonverentside asemel on viimased kümme päeva olnud võimalik jälgida igaõhtust koalitsioonikõneluste pressikonverentsi. Ja seal väljaöeldu põhjal aimata, mida on loodav valitsus hariduses, välispoliitikas ja teistes küsimustes päeva jooksul kokku leppinud.

Viimase kahe aasta poliitmöllu kõrval tunduvad need igaõhtused sõnavõtud tavapärased, isegi igavad ja vahepeal lausa valulikud vaadata. Aga ehmatust ei olegi vaja, poliitikat saab teha rahulikult.

Demokraatias on selle kõrval, mida tehakse, tähtis see, kuidas tehakse. Otsustaja valjem hääl ja kõvem sõna, suurem lubadus ja kõrgem koht ei taga otsuse legitiimsust. Hoopis teadmispõhine otsustamine ja arusaamine sellest, miks otsus tehakse, milline on selle mõju ning mida teised otsusest arvavad, on tähtsad.

Märksõnad
Tagasi üles