Jaak Joala kuju saatus jääb volikogu otsustada

Jaak Joala kuju Viljandis Posti tänava pargis on lühikese ajaga kujunenud populaarseks siseturismi sihtkohaks.  FOTO: Elmo Riig / Sakala

Ehkki mittetulundusühing Meie Viljandi ei esitanud eile Viljandi linnavalitsusele kõiki kooskõlastusi, mida too neilt nädal tagasi Jaak Joala kuju kohta oli soovinud, ei langetanud linnajuhid otsust skulptuur ära viia või kinni katta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Linnavalitsus arutas teemat ja et volikogu saadikurühmad nii koalitsioonist kui ka opositsioonist on avaldanud soovi arutada seda volikogus, otsustasime saata selle volikogule seisukoha võtmiseks,» lausus linnapea Madis Timpson.

Viljandi volikogu koguneb neljapäeval, kuid praegu pole teada, kas Joala kuju küsimus lisatakse viimasel hetkel istungi tööplaani. «Kolmapäeval koguneb volikogu eestseisus ja siis langetatakse otsus,» lisas Timpson.

Eelmise aasta viimasel päeval Viljandisse püstitatud Jaak Joala skulptuuri eksponeerimise lõpetamine kerkis teravalt päevakorda jaanuari algul, kui laulja lesk, pärija ja kaubamärgi omanik Maire Joala saatis linnavalitsusse nõudekirja, milles soovis, et skulptuurilt eemaldataks kõik Jaak Joalaga seotud kirjad, pronksist nägu ja käed. Tema hinnangul ei sobi skulptor Mati Karmini teos laulja mälestuseks.

25.01.2021 27.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto