P, 4.06.2023

Tsihhanovskaja: valgevenelased ei kauple mitte mingil juhul oma iseseisvusega

Aimar Altosaar
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments 40
Svjatlana Tsihhanovskaja sõnul saab Aljaksandr Lukašenka aru, et tegelikult on ta juba kaotanud. «Nüüd otsib ta olukorrast väljapääsu. Ta tahab kaotajana nägu säilitada,» ütleb Tsihhanovskaja.
Svjatlana Tsihhanovskaja sõnul saab Aljaksandr Lukašenka aru, et tegelikult on ta juba kaotanud. «Nüüd otsib ta olukorrast väljapääsu. Ta tahab kaotajana nägu säilitada,» ütleb Tsihhanovskaja. Foto: Konstantin Sednev

Valgevenelaste poliitiliseks liidriks tõusnud Svjatlana Tsihhanovskaja oli 21.–23. jaanuarini Eestis. Ta kohtus presidendi, peaministri ja parlamendi poliitikutega ning osales reedel välisminister Urmas Reinsalu kutsel ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralisel virtuaalistungil.

«Valgevene ajakirjanike assotsiatsiooni andmetel peeti 2020. aastal sõltumatuid ajakirjanikke kinni üle 470 korra, 97 ajakirjanikku arreteeriti administratiivkorras, 15 ajakirjanikku on saanud fabritseeritud kriminaalsüüdistuse ning blokeeritud on 50 veebisaiti,» sõnas Tsihhanovskaja vabale meediale pühendatud ettekandes.

Kohtusin Tsihhanovskajaga vahetult pärast seda virtuaalistungit.

Mis oli teie peamine sõnum ÜRO Julgeolekunõukogule?

Peamine sõnum oli, et Valgevenes toimuvad massilised repressioonid, sealhulgas ka ajakirjanike vastu. Ajakirjanikke ei tohiks puutuda isegi sõjatsoonides, sest nad teevad oma tööd. See, mis toimub Valgevenes, kui akrediteeritud ajakirjanikke arreteeritakse ja vangistatakse, on loomulikult nonsenss ning selle küsimuse tõimegi ÜRO Julgeolekunõukogu ette.

Facebook Twitter
Comments 40

Märksõnad

Tagasi üles