Eesti sai esimese naispeaministri ja riigikogu uued liikmed

Riigikokku pääses teiste hulgas Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop (Reformierakond). FOTO: Sille Annuk / Tartu Postimees

Eile astus ametisse peaminister Kaja Kallase juhitav valitsus, ühtlasi toimus esimene kabinetinõupidamine. Päev algas Kadri­oru lossi ees päikesetõusu ajal ehk kell 8.44, kui president Kersti Kaljulaid nimetas Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuse ametisse. Nüüd juhivad Eestit nii naispeaminister kui ka naispresident.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Asjaolud, mis viisid valitsuskriisini, jäävad ka uut valitsust paratamatult saatma. On teie võimalus pöörata halb heaks,» rõhutas Kaljulaid, kutsudes uut valitsust üles astuma sisulisi samme erakondade ausaks rahastamiseks. Ka märkis Kaljulaid, et Eesti inimeste ootus on, et uus valitsus keskenduks eelkõige viiruskriisi ohjamisele.

«Usun, et see valitsus kuulab ja usaldab Eesti inimesi, sõltumata sellest, kas nad teid valisid või kuulub nende sümpaatia opositsioonile – see valitsus peab olema kõigi Eesti inimeste valitsus. 70 usaldushäält riigikogus on hea algus,» viitas riigipea esmaspäevasele hääletusele, kus riigikogu liikmed andsid Kallasele heakskiidu valitsuse moodustamiseks.

Presidendi kõne ajal tekkis terviseprobleem reformierakondlasest väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministril Andres Sutil. Kadrioru lossi ees Kaja Kallase kõrval seisnud Sutt viidi mõneks hetkeks lossi, kust ta peagi naasis. «Saan aru, et pakkusin kõigile äreva hetke, aga praeguseks on kõik korras,» teatas Sutt ametisse nimetamise järel ja lisas, et arvatavasti langes tal veresuhkru tase liiga madalale.

26.01.2021 28.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto