Starship kaasas hulga raha ja hakkab hoogsalt palkama

Starshipi asutaja ja juhi Ahti Heinla sõnul kolib Eestisse insenere rohkem kui neid siit välja läheb.  FOTO: Remo Tõnismäe / Postimees

Robotkullerfirma Starship kogus investoritelt 17 miljonit dollarit (14 miljonit eurot), õla pani alla ka Taavet Hinrikus. Starship Technologiesi looja ja juht Ahti Heinla kinnitas, et investorid said raha vastu tüki ettevõttest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Minu käes enamikku ettevõttest enam ei ole,» ütles Heinla, lisades, et töötajatest seni keegi miljonäriks saanud pole. Investorite hulgas on ka Transferwise’i asutaja Taavet Hinrikus ja mainekad investeerimisfondid, nagu TDK Ventures, Goodyear Ventures ja Ambient Sound Investments. See pole Starshipil esimene kord raha kaasata, firma andmetel on nad aastate jooksul kokku saanud 102 miljoni dollari jagu investeeringuid.

Raha on Heinla sõnul plaanis kasutada nii uute pakirobotite tootmiseks, nende uutesse linnadesse viimiseks kui ka suureks palkamisralliks: kokku plaanitakse aasta lõpuks suurendada töötajate arvu 200 võrra, ­600-le.

«100 töökohta tuleb kindlasti Eestisse,» märkis Heinla. Tema sõnul on firmas tagasi ka suurem osa nendest töötajatest, kes möödunudkevadise esimese koroonalaine ajal koondati. Meenutame: toona lõigati 200-pealine kollektiiv sisuliselt pooleks.

26.01.2021 28.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto